Alternatifbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, ATM Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Alternatifbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, ATM Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Atm’de para sıkıştı, ATM paramı yuttu, sistemde görünmüyor, ne yapabilirim, atm paramı vermedi konularında neler yapılır hemen tıkla!

Anasayfa > Alternatifbank > Alternatifbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, ATM Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım?
31 Mayıs 2018
914 okunma
Alternatifbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, ATM Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Kişiler bankamatik üzerinden işlemlerini banka şubelerine göre daha kısa süre içinde ve sıra beklemeden gerçekleştirir. Ancak para yutması gibi sorunlar ile karşılaşılması muhtemeldir. Para bankamatikte kaldı ne yapmalıyım konusunda öncelikle Alternatifbank müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekiyor. Durumu izah ettikten sonra banka size geri dönüş yapacak ve sorununuzu çözüme kavuşturacaktır. Vatandaşların çoğu bu durum ile diğer banka ATM’lerinde de karşılaşmakta. Özellikle bankanın kapalı olması durumunda işlemler daha uzun sürmektedir.

Alternatifbank Bankamatiğinde Hangi İşlemler Yapılır?

Bankamatik üzerinden birçok işlem gerçekleştirilebilir. Bu işlemleri ister kredi kartınız işe ister banka kartınız ile isterseniz de banka kartı olmadan T.C. kimlik bilgileriniz ile yapabilirsiniz.  Para çekme ve para yatırma işlemleri sıklıkla yapılan işlemler arasındadır.

  • Fatura ödemelerinizi, havale ve EFT işlemlerinizi, kredi kartı borç ödemesini, başka bir hesaba para gönderme işlemlerini ATM’ler üzerinden kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün.
  • Bunun yanı sıra nakit avans çekme ya da vergi ve trafik cezası ödeme işlemleri de ATM’ler üzerinden yapılabiliyor.

 Para Yatırma:  Para yatırma işlemlerinde bulunmak adına öncelikle kişiler kartsız ya da banka ve kredi kartları ile bankamatiğe giriş yapmalıdır. Daha sonra şifrelerini girerek para yatırma butonuna basmaları gerekiyor. Ardından yatıracakları tutarı ve hesabı belirleyerek ilgili bölmeye paraları yerleştirmeleri yeterli olacak. Para yatırma işlemlerinde Alternatifbank bankamatiğe para sıkışması gibi sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu durumda kişiler paniğe kapılmadan müşteri hizmetleri ile görüşme sağlamalıdır.

Alternatifbank ATM’sinde Parası Kalanlar Ne Yapmalı?

Para yatırma işlemleri sırasında vatandaşların karşılaştıkları sorunlardan biri de banka ATM’sinin parayı yutması. Alternatifbank atm’ye param sıkıştı ne yapmalıyım konusunda ilgili bankanın personelleri ile görüşme sağlanması gerekiyor. Banka açık ise personellerden yardım alınabilir.

  • Bankanın açık olmadığı durumlarda 444 00 55 ya da 0850 225 00 55 numaralı çağrı merkezini arayarak Alternatifbank bankamatikte param kaldı demeniz ve yatırdığınız para tutarını, işlem yaptığınız ATM şubesini belirtmelisiniz.
  • Müşteri hizmetleri ilgili şube ile görüşme sağladıktan sonra geri dönüş yapar. Alternatifbank ATM paramı yuttu konusunda bunun yanı sıra dilekçe de yazabilirsiniz.
  • Bunun için kişilerin Alternatifbank bankamatik paramı yuttu dilekçesini yazarak bankaya teslim etmesi gerekiyor.

Alternatif Bank banka yetkilileri durum ile ilgili sorununuzu çözüme kavuşturacaktır. Ancak işlemler biraz uzun sürebilir. Bu nedenle beklemeniz ve telaşa kapılmamanız gerekiyor. Bankanın açık olması durumunda daha kısa sürede paranıza kavuşabilirsiniz.


Benzer İçerik  Alternatifbank Telefon Numarası Değiştirme, ABank Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası