Akbank Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Hesabı - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Akbank Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Hesabı

Akbank vadeli tl hesabı faizi, Akbank vadeli tl faiz hesaplama, vadeli türk lirası Akbank için hemen tıkla!

Anasayfa > Akbank > Akbank Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Hesabı
27 Eylül 2018
1.582 okunma
Akbank Vadeli TL Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Hesabı

Akbank vadeli hesap 2018 güncel faiz oranları ile kazanç artırım olanağı sunuyor. Türk Lirası vadeli mevduat hesaplarıyla, diğer faktörlerden etkilenmeden kar sağlama olanağı sunuluyor. Piyasa hareketleri, faiz ve ekonomik farklılıklardan etkilenmeden stabil faiz oranları ila kazanç sağlanabilir.

Akbank Vadeli Faiz Hesabı

Akbank vadeli hesap faiz oranları hem Türk Lirası hesaplarından hem de döviz hesaplarından sağlanıyor. Ara dönem ödeme opsiyonlarıyla paranın daha çok kazanç sağlaması üzerine faiz seçenekleri ve vade dönemleri sunuluyor. Üstelik sabit getiri faktörüyle paranız durduğu yerde kazanır.

Uzun vadeli hesaplarda stopaj oranları şu şekildedir;

  • 6 ay vadede %5 (6. Ay dahil)
  • 1 yıl vadede %3 (1.yıl dahil)

12 aydan uzun vadelerde ise %0 olarak belirlenmiştir.

Türk Lirası Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

Akbank vadeli hesap faiz hesaplama formülü için 1- 3- 6 ay veya 1 yıl vade hesaplarından faiz oranlarıyla işlem yapılır. Akbank resmi web sitesi üzerinde sunulan hesaplama aracı ile; Türk Lirası, Euro ve Dolar hesaplama araçları kullanılarak mevduat faiz hesaplaması yapılıyor.


Türk Lirası vadeli mevduat hesapları, sabit getiri sisteminde olduğu için piyasa hareketliliklerinden etkilenmez. 400 gün vade seçeneği ile istenilen oranda TL vade mevduatı sunuyor.

1.000 TL’den itibaren Türk Lirası mevduat hesabı hem banka şubelerinden hem de internet şubelerinden hızlı ve kolay şekilde açılabiliyor. Kontrol daima sizdedir ve Direkt üzerinden tüm hesap hareketlerini dilediğiniz an takip edebilirsiniz.

Türk Lirası Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu

Vade sürelerine göre farklılık gösteren stopaj oranları, 12 ay üzerindeki vadeli hesaplardan alınmıyor. Akbank online sisteminde faiz hesaplama programı sunularak, Türk Lirası yatırımlarında faiz hesaplaması anlık olarak yapılıyor.

Benzer İçerik  Akbank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım, Akbank Atmsi Paramı Geri Aldı

Türk Lirası mevduat hesabında, seçilen vade süresine göre işleyen faiz kazanımları sonunda vadesiz mevduat hesabına aktarılarak değerlendirilebilir. Vade süreçleri sonunda şayet kullanıcı değiştirme yapmak istemezse aynı faiz oranları ve aynı vade seçenekleri ile işlemeye devam eder.

www.akbank.com.tr üzerinden giriş yaparak vadeli mevduat hesabı sayfasına giriniz ve mevduat miktarını giriniz. Alt seçeneklerde bulunan TL ve döviz seçeneklerini seçiniz. Faiz oranlarını anlık olarak öğrenin ve hemen hesap açarak değerlendiremeye başlayın. Akbank swift kodu yazımız için tıklayınız.