900 Puana Kredi Veren Bankalar, Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 2022 Sıfır Puana Kredi - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

900 Puana Kredi Veren Bankalar, Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 2022 Sıfır Puana Kredi

900 puanı olan kredi veren bankalar, kredi noto 900 olana kredi verilir mi, hangi banka 900 puana kredi çıkarır hemen öğren!

Anasayfa > Banka Haberleri > 900 Puana Kredi Veren Bankalar, Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 2022 Sıfır Puana Kredi
26 Eylül 2018
909 okunma
900 Puana Kredi Veren Bankalar, Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 2022 Sıfır Puana Kredi

900 puan sahibi olanlara kredi veren bankalar, notu pek dikkate almazlar. Kredi çekebilmenin altın kurallarından birisi olan kredi notuna bakmayan finans kurumları, daha farklı şartlar sunarlar. Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar, son derece kolay olarak edinilebilecek bir takım belgeler ile müşterilerine kredi kullandırmaktadırlar.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileridir?

Kredi notuna bakmayan bankalar, kredi puanı düşük olan kişiler için en ideal finans kurumları olarak tanımlanırlar. Bu işletmelerin içinde; Ziraat Bankası, İş Bankası, Fibabank, Finansbank, QNB, Vakıflar Bankası, Akbank, TEB, Odeabank yer almaktadır. Kredi başvurunuzu bu bankalardan birisine yapmalısınız. Ancak 900 kredi notunun orta riskli sınıfta olduğunu unutmayın. En yüksek riskli grubun bir tık üstünde bulunan orta risk, her zaman başarılı kredi başvurusu anlamına gelmemektedir. Bundan dolayı en mantıklı olan şey kredi yükseltme yöntemlerini bilmek ve buna göre davranmaktır.

İpotek İle Kredi Alınır Mı?

İpotek ile kredi almak Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların sunmuş olduğu bir hizmettir. Banka şubesine yapılan başvuruda, gerekli belgeleri temin edemeyen, kredi notu çok düşük olan ya da kara listede bulunan kişiler, genellikle son çare olarak ipotek konusunu gündeme getirirler. Böyle bir fırsattan yararlanmak için ipotekli arazi ya da evin mutlaka kredi başvurusunu yapacak kişinin adına kayıtlı olması gerekmektedir. Ancak böyle durumlarda banka, kredinize onay verebilmektedir.


Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar ile istediğiniz kredi miktarını elde etmek için iki değişik yöntemi kullanabilirsiniz. Bunlardan birisi mobil olarak bilinir. İnternet bankacılığı da mobil şekilde tercih edilebilmektedir. Bir işte çalışmayan, gelir beyan edemeyecek olan kişiler, mobil yöntem sayesinde başvurularını tamamlayabilirler. Mobil ile yapılacak işlemlerde, banka gelir belgesi istememektedir.

Benzer İçerik  Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (7 SENE VADE)

Diğer başvuru yöntemi ise banka şubesine gitmek ile mümkündür. Bankaya gittikten sonra müşteri temsilcisi ile görüşmeli ve ona kredi almak istediğiniz söylemelisiniz. Yapılacak olan inceleme sürecinden sonra duruma göre onay ya da ret cevabı alabilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi notuna göre kredi veren bankalar üzerinden işlem yapıp kredi başvurusunda bulunan kişiler, düşük olan notlarını kolay bir şekilde yükseltebilirler. Bunun için şu adımlar atılmalıdır;

  • Bankaların çok büyük bir kısmında yapılandırma adı verilen bir sistem vardır. Buna göre sahip olunan borcunuzun yapılandırabilirsiniz. Eşit taksitler halinde yapılacak olan işlemden sonra kredi notu da yükselecektir.
  • Bir diğer önemli kredi notu yükseltme yöntemi ise sicil affıdır. Bunun için mutlaka gerekli başvuruların tamamlanması gerekmektedir.
  • Kredi kartının limitini düşürmek ve sadece ihtiyaç kadar kart kullanmak bir başka metottur.

900 puana sahip olan ancak kredi başvurusu kabul edilmeyen kimseler, mobil bankacılık üzerinden işlem yaptıkları zaman şanslarını arttırabilirler.