4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? (Nasıl Çıkarılır, Nereden İndirilir?) - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? (Nasıl Çıkarılır, Nereden İndirilir?)

4a hizmet dökümü almak için yapılması gerekenler, hizmet dökümü sorgusu, E-Devlet giriş SSK hizmet dökümünün isimden sorgusu, barkodlu hizmet dökümünün nasıl alınacağı konusundaki detaylı bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Anasayfa > SGK > 4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? (Nasıl Çıkarılır, Nereden İndirilir?)
25 Eylül 2018
2.031 okunma
4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? (Nasıl Çıkarılır, Nereden İndirilir?)

4A hizmet dökümü alabilmek için birçok farklı yöntem söz konusudur. İnternetten işlem yapmanın oldukça kolay ve yaygın olduğu bir dönemde, online olarak hizmet dökümüne sahip olabilirsiniz. Sgk onaylı hizmet dökümü nerden alınır noktasında, e -devlet olarak bilinen sistemi kullanmak gerekmektedir. Bu sisteme erişim ise internet ile mümkündür. Sisteme giriş yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Alınmalı

Sgk hizmet dökümü almak isteyen kişilerin yapması gereken ilk şey, bir e-devlet şifresine sahip olmaktır. Şifreyi alabilmek için size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Burada sıra aldıktan sonra gişe görevlisine durumu iletebilirsiniz. Daha sonra görevli olan personel sizden TC kimlik numaranızı isteyecektir. Kimlik numaranıza göre sizin adınıza özel olarak oluşturulmuş olan şifreyi alabilirsiniz.

 

Şifre bir zarf içinde verilir ve zarfın ağzı kapalıdır. Bu şifreyi ilk defa siz kullanacağınız için böyle bir güvenlik yöntemi uygulanmaktadır. Şifre bedava değildir. 2 TL ödeyerek şifreyi aldıktan sonra yapılacak olan şey ise online olmaktır. E-devlet resmi web sayfasına girmenizin ardından ilk olarak TC kimlik numaranızı, daha sonra ise ilgili şifreyi yazmalısınız.

Hizmetler Bölümüne Girin

Sgk giriş işlemleri için sayfada online olduktan sonra sol üst kısımda yer alan hizmetler alanına tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminin ardından karşınıza birçok devlet kurumunun listesi gelecektir. Alfabetik bir sıralama söz konusudur. S harfine giriş yapmanız lazım. Bunun ardından SGK sayfasında online olabilirsiniz.


Üç farklı kategori yer alır. 4A, 4B ve 4C şeklinde olan bu kategoriler arasında  4A’ya tıkladığınız zaman size ait olan hizmet dökümünü başarılı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Karşınıza gelen hizmet dökümünü isterseniz yazıcıdan çıktı alarak da edinebilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Benzer İçerik  3600 Günden Emeklilik Nedir? 3600 günden emekli olma şartları nelerdir

SGK Hizmet Dökümünde Hangi Bilgiler Yer Alır?

  • Sgk hizmet dökümünde, bugüne kadar ödenmiş olan tüm prim tarihleri ayrıntılı bir şekilde gösterilmektedir.
  • Ayrıca çalışmış olduğunuz şirketin bilgilerini de yine bu alan üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
  • Buna ek olarak sigorta ödemelerinin hangi aylarda ödendiği, eğer bir ödeme yoksa bunun hangi ayda gerçekleştirilmediği gibi bir bilgi de söz konusudur.
  • İlk defa işe girmiş olduğunuz tarihi, yine hizmet döküm belgesi üzerinden rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.
  • İşten çıkış tarihi ile alakalı olarak da mevcut döküm bilgi vermektedir.
  • Sigorta sahibinin her türlü temel bilgisi de belge içinde bulunur.
  • Toplam gün sayısını yine bu alan üzerinden görüntülemeniz mümkün olacaktır.

Devlet memuru hizmet dökümü de aynı yol ile alınabilmektedir. E-devlet, bu özelliği ile son derece faydalı bir uygulamadır. Ayrıca sadece bilgisayar üzerinden giriş yapılmasına müsaade etmez. Çünkü bir mobil uygulaması da söz konusudur. Resmi web sayfası üzerinden ya da sanal marketlerden bu programı kısa bir zaman içinde indirebilir ve hemen kurabilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır, Nasıl Alınır? (VİDEOLU ANLATIM)