Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Sason İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

10.11.2018
399
Sason İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Sason İlçe Belediyesi işçi alımı sayesinde Batman ilinde işsizlik oranları giderek düşüyor ve bu durum dışa göçü de büyük ölçüde azaltıyor. Vatandaşlar Aralık 2020’e kadar internet üzerinden ya da belediyeye gelerek işçi alımı için başvuruda bulunabiliyor. Üstelik KPSS şartı da hiçbir şekilde aranmıyor.

Personel Alım Şartları Nelerdir?

Personel alımı yapan belediye, vatandaşlara belirli kriterler koyuyor. Bu kriterlere uygun olmayan kişiler personel alım başvurusu yapamıyor. O nedenle ilk olarak hangi durumlarda başvuru yapılacağının biliniyor olması çok önemlidir.

  • Kişinin mutlaka TC vatandaşı olması gerekiyor.
  • Adli sicilinde herhangi bir suç bulunmaması lazımdır.
  • 18 yaşından büyük, 41 yaşından küçük olma şartı aranmaktadır.
  • En az ilkokul diplomasının olması gerekmektedir.
  • Terör örgütleri ile bağlantısının olmaması önemlidir.


Başvurular Nasıl Yapılır?

Başvuru yapacak olan kişiler İş-Kur üzerinden işlem yapabiliyor. Burada iş ilanları aktif şekilde yayınlanıyor ve kişiler bu iş ilanları üzerinden online olarak işlem sağlayabiliyor. İşçi alım başvurusu yapacak olan vatandaşlar ilk olarak belediyeye de gidebilir. Belediyede formu doldurabilir ve elden teslim yapabilir. Bir de belediyenin internet sitesinden iş başvurusu yapılabiliyor. Bu sayede kişiler hemen online başvuru oluşturabiliyor.

Sason İlçe Belediyesi İletişim Hattı

İletişim kurabilmeniz için Sason Belediyesi bir internet adresi sunuyor. İnternet adresi www.sason.bel.tr. Aynı zamanda belediye ile ilgili herhangi bir görüş ve önerinizi bildirmeniz, şikayette bulunmanız, soru sorabilmeniz için mail adresi de veriliyor. Mail adresi sasonbelediyesi@mynet.com olarak yayınlanmıştır. Telefon ile arayabilir, faks çekebilirsiniz. Telefon numarası 4884612029 olarak verilirken faks numarası 4884613129 olarak sunulmaktadır. İlçe Batman iline bağlıdır ve nüfusu da 11802 kişidir. Sason İlçe Belediyesi personel alımı konusunda tüm bu iletişim kanalları vatandaşlara hizmet veriyor.

Benzer İçerik  Diyarbakır Bismil Büyükşehir İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.