Sao Paulo Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Sao Paulo Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Anasayfa > Tanıtım > Sao Paulo Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı
24 Temmuz 2022
785 okunma
Sao Paulo Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Sao Paulo Gezilecek Yerler; Sao Paulo, Brezilya‘nın sanayi merkezlerinden biri olarak bulunuyor. Bölgenin nüfusu 12 milyonu geçmiştir. Aynı zamanda Güney Amerika‘nın da en büyük kentleri içerisinde yer edinir. Sao Paulo mimari yapılarıyla dikkat çeken, oldukça gelişmiş bir şehirdir.

Sao Paulo’da Gezilecek Tarihi Yerler

Sao Paulo’daki tarihi mekanlar, bütün ihtişamıyla sizi kendisini çeker. Burada geçmiş dönemlerdeki tarihi izlere rastlarken, harika fotoğraflarda yakalayabilirsiniz. Sao Paulo tarihi açıdan, birçok noktada izler bulunduruyor.

 • Farol Santader: Sao Paulo’nun tarihi geçmişi, oldukça donanımlı ve kişiyi kendisine hapseder niteliktedir. Buradaki tarihi izleri görmek ve belirli dokulara rahatlamak için Farol Santander, ziyaretinizde ki ilk yer olabilir. Farol Santader, mimari yapısıyla da oldukça dikkat çekici bir konumdur. Aynı zamanda manzara izleme noktaları içerisinde bulunuyor.
 • Italıan Building: Italıan Building, merkezi ve ilgi çekici bir noktadır. Mimari yapısı ile kişiyi kendisine hayran bırakıyor. Sao Paulo’nın tarihi açıdan izlerine rastlamak istediğiniz takdirde, burayı tercih edebilirsiniz.
 • Paroquia Nossa Senhora Do Brasil: Sao Paulo tarihini araştırarak gittiğiniz taktirde, gezintiniz daha anlamlı, daha keyifli ve daha donanımlı bir şekilde sağlanır. Paroquia Nossa Senhora Do Brasil, dışarıdan görünümüyle büyülediği gibi içeriğindeki tasarımlarıyla da, tamamen harika fotoğraflar yakalamanızı sağlar.

Sao Paulo Gezilecek Yerler

Sao Paulo Gezilecek Yerler; Sao Paulo’da Gezilecek Modern Mekanlar

Sao Paulo, oldukça gelişmiş bir şehirdir. Mimari yapıları da, kişileri kendisine çeker. Ziyaretiniz esnasında birçok bölgeyi fotoğraflarken, buradaki modern mekanlarda sizi büyüleyebilir. Sao Paulo’daki modern mekanlar, mimari açıdan oldukça detaylıdır.

 • Pinacoteca DO ESTADO: Pinacoteca DO ESTADO, ziyaretiniz esnasında ilk rotanız olabilir. Şehrin tarihi dokularının modern bir şekilde tasarımlanan haliyle görmek istediğinizde tercih edebilirsiniz. Buradaki mimari detaylar, sizi kendisine hayran bıraktığı gibi ince detaylarla tasarlanmış yapılarda, kesinlikle büyüleyici bir nitelik taşıyor.
 • Museu da Imagem e do Som (MIS) : Museu da Imagem e do Som (MIS), oldukça büyüleyici ve kişiyi kendisine hayran bırakan bir yerdir. Dışarıda yeşilin her tonunu görürken, renklendirilmiş duvarlarda bulunuyor. Sao Pula’daki modern mekanlar, içerisinde yer edinen Museu da Imagem e do Som (MIS) ile ziyaretinizi anlamlaştırırsınız.
 • Sao Paulo Assis Chateaubriand Sanat Müzesi: Sao Paulo gezintiniz esnasında, modern bir mekan ya da bölge aradığınız takdirde, Sao Paulo Assis Chateaubriand Sanat Müzesi, tam da istediğiniz bir konum. Burada alışveriş yapabilirsiniz. Şehrin geleneksel lezzetlerini tadabilirsiniz ve birçok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Modern bir mekan olduğu gibi ışıklandırması ile da göz kamaştırıcıdır.
Benzer İçerik  Powerpoint İndir Ücretsiz | PowerPoint indir ücretsiz nasıl indirilir?

Sao Paulo Gezilecek Yerler

Sao Paulo’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Sao Paulo’ daki doğa harikaları, fotoğraf tutkunlarının birçok kareye yakalayabileceği şekildedir. Yeşil ve mavinin büyüleyici uyumunu görürken, farklı detaylara rastlayabilirsiniz. Ziyaretiniz esnasında kesinlikle doğal güzellikleri keşfetmelisiniz.

 • Parque do Ibıırapuero: Soğukta Ula ziyaretiniz esnasında yeşil ve mavinin muhteşem uyumunu görmek istediğinizde Park odaya boru Pro Tam da İstediğiniz bir yerdir buradan yeşilin farklı tonlarını görebilirsiniz aynı zamanda fotoğraf tutkunu uyursanız milyonlarca fotoğraf karesinde yakalayabilirsiniz
 • Jardım Botanico de Sao Paulo: Sao Paulo’da bulunan Jardım Botanico de Sao Paulo kişiyi kendisine hayran bırakıyor. Buradayken kendinizi cennetteymiş gibi hissedebilirsiniz. Tam anlamıyla nadir bitkilere rastlayabileceğiniz gibi bölgeye tüm gününüzü ayırabilirsiniz.
 • Parque Estadual da Cantareira – Núcleo Pedra Grande: Bildiğiniz bütün bahçeleri unutun ve tamamen buraya yoğunlaşın. Parque Estadual da Cantareira – Núcleo Pedra Grande, yeşilin her tonunu görebileceğiniz harika bir yer. Ziyaretiniz esnasında doğa harikalarını keşfetmek istediğinizde burayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yakınında bulunan farklı mekanlarda kahvenizi yudumlarken, manzarayı da izlemek mümkün.

Sao Paulo’nın Meşhur Yemekleri

Sao Paulo Gezilecek Yerler; Sao Paulo’nın geleneksel yemekleri, damaklarda doyumsuz bir tat bırakıyor. Farklı baharatlar, yerli halkın yaptığı soslar ve damaklarda da dağılan lezzetlerle oluşturulan yemekler ile kişi büyüleniyor.

 • Virada paulista: Virada paulista, San Paolo mutfağının meşhur yemeğidir. Et ve yumurta ile birlikte yapılır. Üzerine de harika bir sos gezdirilir. Ancak lezzet olarak doyumsuz bir tat bırakır. Birçok kişinin damak zevkini uymasa da, Sao Paulo ziyaretiniz esnasında denemeye değer.
 • Feijoada: Feijoada, siyah fasulye ve sizin tercihinize göre et yahnisi ile birlikte servis edilen bir yemek. Ziyaretiniz esnasında acıktığınız zaman doyurucu bir yemek istediğinizi tüketebilirsiniz. Ancak her damak zevkine göre farklılaştığı gibi pilav ve portakalın pişirilerek hazırlanması harika bir koku oluşturuyor.
 • Acaraje: Acaraje Sao Paulo halkı arasında, dudak olarak da adlandırılır. Çünkü görünüm itibariyle oldukça dudağa benzeyen bir yanı bulunur. Küçük sandviçler şeklindedir. Acaraje un ile yapılıyor. Doyurucu ve aynı zamanda lezzetli bir yemek istediğinizde bunu tercih edebilirsiniz. Her damak zevkine uyabilir. Aynı zamanda bölgenin kent restoranlarında da bulabilirsiniz.
Benzer İçerik  Play Store İndir Ücretsiz 2022-2023 | Nasıl indirilir Play Store yükle ücretsiz?

Sao Paulo Gezilecek Yerler; Sao Paulo’ya Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Sao Paulo’da yapmadan dönmemeniz gerekenler, belirli listeler içerisinde bulunur. Bunları gerçekleştirdiğiniz takdirde ziyaretiniz tam anlamıyla sağlanır. Böylelikle gittiğinize değer aktiviteler, hafızalarda da birçok anıyı oluşturmanızı da gerçekleştirir.

 • Sao Paulo futbol müzesine git: Sao Paulo ziyaretinizde, bölgeye ait olan futbol müzesine kesinlikle gitmelisiniz. Burada geçmiş futbol dönemlerinden günümüze kadar her türlü detayı görebilirsiniz. Tercihen futbolculardan imzalı kağıt olarak hazırlanmış pusulaları da alabilirsiniz.
 • Sao Paulo şehir tiyatrosunu gör: Sao Paulo şehir tiyatrosu, bilinen tiyatrolardan oldukça farklı. Şehrin tarihi eseri bulunurken, mimari açıdan da kişiyi kendisine çekiyor. Aynı zamanda gezilip görülmesi gereken, önemli bir yer.
 • Sao Paulo meydanında müzik dinle: Sao Paulo’nın kendine has müzikleri bulunuyor. Bu müzikler birçok meydanda sokak sanatçıları tarafından seslendiriliyor. Bunları dinlerken farklı insanlarla dans edebilir. Wğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Sao Paulo ziyaretiniz içerisinde, farklı bir aktivite olarak da sağlanabilir.

Sao Paulo Gezilecek Yerler

Sao Paulo Gece Hayatı Ve Ünlü Barları

Sao Paulo Gezilecek Yerler; Sao Paulo gece hayatı, renkli ve capcanlı bir şekilde bulunuyor. Sao Paulo’daki tatiliniz için uyarılar ilk olarak, gece hayatını kesinlikle yaşamadan dönmeniz üzerine olur. Buradaki ünlü barları keşfederken, tanınmış ve bilinmiş ünlülere de rastlayabilirsiniz.

 • Clube de Minhoca: Sao Paulo gece hayatı, capcanlı yaşantıdır. Kendinizi kalabalık bir ortamda bulurken, yüksek sesli müziklede eğlenebilirsiniz. Clube de Minhoca Sao Paulo’nun merkezinde bulunan kulüptür. Clube de Minhoca, birçok ünlü Dj’in de yer edindiği kulüp olarak bulunuyor.
 • Bourbon Street Music Club: Sakin ancak yüksek dozda eğlence için tercih edilebilecek Bourbon Street Music Club, ziyaretinizdeki rotanız olabilir. Gündüz yoğun bir vakit geçirdikten sonra gece de eğlenmek istediğiniz takdirde Bourbon Street Music Club deneyimleyebilirsiniz.
 • The Week Club: Sao Paulo’nun gece hayatını doyasıya yaşamak istediğiniz de The Week Club, kesinlikle rotanızı çevirmeniz gereken bir yer. Dışarıdan görünümü ile sizi kendisi ile çektiği gibi içeriğindeki muhteşem dünyaya da hapis olabilirsiniz. Yüksek sesli müzikler, birbirinden lezzetli içecekler, farklı dans pistleri ünlü dj’ler ve birçok keyifli aktivite The Week Club bulunuyor. Gündüz sakin ve rahat bir gün geçirmişseniz, gece de bunu kat ve kat katlayarak eğlenebilirsiniz. Ziyaretinizi anlamlı bir hale getirmek istediğinizde, burası tam da Sao Paulo’da olduğunuz hatırlatacak bir yer!
Benzer İçerik  Hatay Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı