Phoenix Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Phoenix Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Anasayfa > Tanıtım > Phoenix Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı
30 Haziran 2022
513 okunma
Phoenix Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Phoenix Gezilecek Yerler; Phoneix, Amerika’nın şehirleri içerisinde en büyük 5. şehri olarak bulunur. Geçmiş dönemden sonra keşfedilen Phoneix, Amerika topraklarına dahil edildiği için Amerika eyaleti olarak da yer edinir. 1 milyon nüfusuyla bulunur. Ülkenin her geçen yıl binlerce turiste ev sahipliği yapması, yıllar geçtikçe gelişip teknoloji çağına hızlı bir uyum sağlamasından kaynaklanır.

Phoneix’de Gezilecek Tarihi Yerler

Phoneix’deki tarihi mekanlar, şehrin tarihi dokusunu yansıtır. Burada birçok geometrik desenlerle inşa edilmiş binaları görebilirsiniz. Aynı zamanda oldukça dikkat çekici mimari detaylar da sizi büyüler.

 • Wrigley Mansion: Yükseklerde yeşillikler içerisinde muhteşem bir tarihi yer olarak bulunan Wrigley Mansion, sizi kendisine hayran bırakır. Yapı olarak göz kamaştırdığı gibi içeriğindeki Phoenix’e ait tarihi dokularda, şehrin muhteşem geçmişini öğrenmenizi sağlar.
 • Rosson House Mousem: Bildiğiniz bütün müzeleri unutup, yalnızca buraya yoğunlaşmalısınız. Dışarıdan görünümüyle sizi tamamen kendisine çeken Rosson House Mousem, içeriğindeki farklı detaylarıyla da harika kareler yakalamanızı sağlar. Burada büyülenmek elde değil!
 • Orpheum Theater: Phoneix mimari dokusunun, tiyatro salonu içerisine dizayn edilmesi ve burada oldukça farklı dokunuşların yer alması, hayran kalmanızı sağlar. Tiyatro genel olarak yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılan bir sahnedir. Bazı zamanlarda tiyatro da sergileniyor. Ancak içeriğindeki ve özellikle tavanında bulunan muhteşem dokular, uzunca bir süre burada vakit geçirmenizi sağlayabilir.

Phoenix Gezilecek Yerler

Phoneix’de Gidilecek Modern Mekanlar

Phoneix’deki modern mekanlar, bir çok ünlüyü de ağırlar. Burada en meşhur yemekleri yiyebilirsiniz. Keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ziyaretleriniz esnasında uğrak noktalarınızı belirleyebilirsiniz ve kesinlikle Phoneix’de olduğunuzu anlayabilirsiniz.

 • Brass Armadillo Antique Mall: Phoenix’e geldiğiniz zaman, binlerce markanın içeriğinde bulundurduğu bir alışveriş merkezini, modern mekanlar listenize ekleyebilirsiniz. Brass Armadillo Antique Mall, Phoenix’in yerli halkı tarafından da çoğunlukla tercih edilen bir mekandır. Burada yalnızca alışveriş değil, farklı lezzetleri de tadabilirsiniz. Rotanızı çevirebileceğiniz oldukça donanımlı bir nokta!
 • Desert Ridge Marketplace: Hem alışveriş, hem eğlence, hem keyifli dakikalar, hem de doyumsuz lezzetleri tadabileceğiniz Desert Ridge Marketplace, yeni uğrak noktanız olabilir. Burada şansınız varsa, birkaç ünlü ile de karşılaşabilirsiniz.
 • Chinese Culturel Center: Chinese Culturel Center, Phoneix modern mekanları içerisinde, hem dışarıdan mimari yapısı ile göz dolduran hem de içeriğindeki farklı tasarımları ile dikkat Chinese Culturel Center, sizin de tercihiniz olabilir. Burada alışveriş yapabilirsiniz. Oyun oynayabilirsiniz. Hatta oturup, muhteşem tasarımları da izleyebilirsiniz.
Benzer İçerik  Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları | MEB onaylı sertifikalar hangileri?

Phoenix Gezilecek Yerler; Phoneix’de Gezilecek Doğal Güzellikler

Phoenix’deki doğa harikaları, ihtişamıyla sizi büyüleyebilir. Fotoğraf tutkunuysanız, burada hafızası bol bir makina ile gitmelisiniz. Aksi takdirde her detayı ile sizi büyüleyen kareleri yakalarken, fotoğraf makinenizin hafızası dayanamayabilir.

 • Desert Botanical Garden: Phoenix doğal güzellikleri ile adından sıklıkla söz ettiren bir kenttir. Desert Botanical Garden bölgesi ile de, binlerce nadir bitkiye rastlayabilirsiniz. Özellikle bitkilerle aranız iyi ise buradaki büyüleyici çiçekler, sizi kendisine hayran bırakabilir.
 • Camelback Mountain: Camelback Mountai,n Phoenix yerli halkı için oldukça efsaneli bir bölgedir. Şehri ayaklarımız altına aldığınız gibi yeşil ve mavinin muhteşem uyumunu da burada görebilirsiniz. Ancak bu dağın hikayesini dinlediğiniz takdirde, sizin açınızdan daha anlamlı bir yer haline gelebilir.
 • Piestewa Peak: Etrafınızda dağlarla çevrili bir yer düşünün, ancak siz yeşillikler içerisindesiz işte burası tam da Phoneix ziyaretinizde olmanız gereken rota. Genellikle doğa tutkunlarının tercih ettiği bir yer. Ancak ailenizle piknik yapabileceğiniz ya da sportif faaliyetleri gerçekleştirebileceğiniz bir nokta haline de gelebilir. Phoneix ziyaretiniz esnasında gezip, görmeniz gereken bir yer!

Phoenix Gezilecek Yerler

Phoenix’in Meşhur Yemekleri

Phoenix Gezilecek Yerler; Her bölgenin kendisine ait birçok meşhur yemeği bulunur. Phoneix geleneksel yemekleri de, damaklarda doyumsuz bir tat bırakır. Kesinlikle doyurucu lezzeti ile bulunan yemekler, harika soslar eşliğinde birlikte sunuluyor.

 • Pizza: Çoğunluğun hakim oldu pizza lezzeti, Phoneix geleneksel yemekler içerisinde bulunur. Ancak yerel halkı bunu, kendi soslarıyla ve kendi doyumsuz lezzetleri ile birlikte yapmayı, daha çok tercih ediyor. Siz herhangi bir restoranta gidip, pizza sipariş, verdiğiniz takdirde beklemediğiniz bir pizza ile karşılaşabilirsiniz. Ancak görünüm olarak Phoneix lezzetiyle, damağınızda tat bırakır.
 • Hamburger: Phoneix’de hamburger yemek, sizin için basit bir durumdur. Ancak bu hamburger, bildiğiniz hamburgerlerden oldukça farklı. İçeriğindeki hazırlanışı Phoneix’in farklı sosları ile birlikte yapılıyor. Yani AVM ya da modern bir mekana gidip, hamburger istediğiniz takdirde karşınıza sizi kendisine hayran bırakan bir lezzet gelir.
 • Phoneix Dondurma: Phoneix ziyaretiniz, yaz aylarında gerçekleştiyse burada sizi yaz sıcağından serinletecek en önemli lezzet dondurmadır. Bu dondurma bulunduğunuz yerde tattığımız dondurmalardan kesinlikle farklı! Phoneix halkının doğal olarak her türlü aşamasında ince ince uğraştığı bir lezzet, sizi yaz sıcağında serinlettiği gibi doyumsuz bir lezzet haline de gelir.
Benzer İçerik  Budapeşte Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Phoenix’e Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Phoenix’e gidince belirli aktiviteleri gerçekleştirdiğinizde, tam anlamı ile muhteşem bir ziyaret sağlayabilirsiniz. Phoneix’de yapmadan dönmemeniz gerekenler içerisinde, tarihi ve kültürel açıdan birçok tota bulunur.

 • Roosevelt Row: Phoneix’e gittiğiniz zaman, gittiğinize değecek en önemli aktivite Roosevelt Row bölgesinde bulunmaktadır. Burada yaratıcı sanat çalışmalarını gördüğünüz gibi kameranızı çalıştırıp, sürekli olarak tıklamanız ölümsüzleştirmenizi sağlar. Farklı ürünlerle yapılan kentsel çalışmalar, sizin için görsel bir zevk haline gelecektir.
 • Camelback Dağı Zirveye Yürüyüş: Camelback dağı, özellikle dağcıysanız Phoneix’e gittiğinizde katılmanız gereken oldukça eğlenceli bir yürüyüş olur. Genel olarak sabahtan başlayıp, akşama doğru çıktığınız yolculuk Phoneix ziyaretinizde yapılacak en iyi aktiviteler arasındadır.
 • Frank Lloyd Wright’ın Evi: Bildiğiniz bütün evleri unutun ve Frank Lloyd Wright’ın evine yoğunlaşın. Burada popüler aktiviteler de gerçekleşir. Korku oyunları da oynanır ya da gökyüzünü binlerce kişi ile birlikte izleyebilirsiniz. Gittiğinize değecek aktivite yapmak istediğiniz taktirde, mimar Frank Lloyd Wright’ın evi sizin için ölümsüz bir deneyim haline gelecektir. Bu yüzden kesinlikle bunu yaşamalısınız!

Phoenix Gezilecek Yerler

Phoenix Gezilecek Yerler; Phoenix Gece Hayatı Ve Ünlü Barları

Phoenix gece hayatı ve ünlü barları ile meşhur bir kenttir. Burada gündüz ayrı eğlenirken, gece ise farklı bir eğlence hayatı sizi bekliyor olur. Phoneix’deki tatiliniz için uyarılar, genel olarak gece hayatı ile ilgili olur. Çünkü sabaha kadar kendinizi farklı bir dünyada hissedebileceğiniz, ünlü barlar yer ediniyor.

 • Bitter&Twisted Cocktail Parlour: Phoneix ziyaretiniz esnasında gece harika bir eğlence arıyorsanız, Bitter&Twisted Cocktail Parlour tam da aradığınız yerdir. Burada müzik o kadar yüksek sesle gelir ki, eğlenmekten bunu duyamazsınız. Arkadaşlarınızla birlikte Phoneix ziyareti gerçekleşiyorsanız, geceyi kesinlikle Bitter&Twisted Cocktail Parlour ayırmalısınız
 • Under Tow: Under Tow’a, tercihen gündüz de gidilebilir. Tercihen de gece. Ancak Phoneix gece hayatı ve doyumsuz keyfi tatmak istediğiniz takdirde, Under Tow harika bir deneyim olur. Under Tow, ünlü barlar içerisinde bulunur. Aynı zamanda burada birçok ünlü de yer alabilir. Şansınız varsa görebilirsiniz.
 • Dream City Church: Rüyada gibi bir mekan düşünün. Harika içecekler, muhteşem dans pisti ve müzik keyfi. Dream City Church, hayal edilen ve istenilen bütün bu özellikleri kapsıyor. Gece hayatında lüks derecede bir bar deneyimi sunarken, sizin de Dream City Church da olduğunuzu hatırlatır.
Benzer İçerik  Bikeşfet Kapınıza Kadar Geliyor! | Bikeşfet Nedir