Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemi ( BES), Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemi ( BES), Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Fibabanka bireysel emeklilik sorgulama, Fibabanktan bireysel emeklilikten nasıl cayarım ve bes hakkında detaylar için makalemizden bilgi alabilirsiniz.

Anasayfa > Fibabank > Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemi ( BES), Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.
03 Ekim 2018
1.212 okunma
Fibabanka Bireysel Emeklilik Sistemi ( BES), Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Fibabanka BES hizmeti, emeklilik döneminde ek gelir sahibi olmak isteyenler açısından avantajlı hizmetlerden bir tanesidir. Bireysel emeklilik sistemi sayesinde, birikim yapmakta daha kolay hale gelir. Süreç ve başvuru aşamaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere, 444 88 88 iletişim numaraları ve şubelerdeki profesyonel çalışanlar yardımcı olur.

Aylık Düzenli Ödeme Önemli

Bireysel emeklilik sisteminden yararlanabilmek adına yaklaşık olarak 10 yıl boyunca düzenli ödeme yapmak önemlidir. Taksitleri ya da ödemeleri aksatmamak, sistemden sorun çıkmaması adına dikkat edilecek temel kurallar arasındadır.

  • Fiba emeklilik giriş sürecinde gereken tüm evrakların toplanmasına ve ödemelerin aylık gelir doğrultusunda belirlenmesine özen gösterilmelidir.
  • 10 yıl boyunca doğru bir ödeme planının oluşturulması, ekonomik anlamda problem yaşamamak adına temel unsurlardan bir tanesidir.
  • BES fırsatı sayesinde ev hanımları ya da öğrenciler, geleceklerini garanti altına alma imkanı oluştururlar.

Emeklilik hesabı son derece güvenilir olduğu için banka müşterileri istedikleri zaman ödemelerine ulaşma ve günlük olarak kontrol etme fırsatı bulurlar.


Ek Gelir Fırsatı

Fiba bireysel emeklilik müşteri hizmetleri desteği günün her saatinde banka kullanıcılarına bilgilendirme sağlar. Bu sayede başvuru süreci, ödenmesi gereken tutar ve vade hakkında fikir edinmek son derece kolaydır. Bireysel emeklilik sistemi devlet tarafından da desteklenir. BES hizmetinden yararlananlara her ay %25 devlet katkısı verilir. Bu durum daha fazla birikim yapılması açısından avantajlıdır.

Bütçelere Göre Farklı Yatırım Fonları

Fibabanka bireysel emeklilik sistemi içerisinde, bütçelere göre birbirinden farklı yatırım fonlar vardır. Bu sayede banka müşterileri, aylık gelirleri doğrultusunda zorlanmadan ekonomik bir fona katılma fırsatı bulurlar. Fiba emeklilik cayma süresi ise 60 gün olarak belirlenmiştir. Sisteme kayıt olan ancak daha sonrasında vazgeçenlerin ekstra ücret ödememek adına belirtilen süre zarfında işlem yapmalarında yarar vardır. Ödeme yaparken en az 1, 3 ya da 6 aylık yatırım planlarını değerlendirmek mümkündür. Düzenli ödeme yapan ve 56 yaşını tamamlayan banka müşterileri, birikimlerini aylık ya da toplu olarak alma imkanı elde ederler.

Benzer İçerik  Fibabanka Hafta Sonu Açık Mı?, Fibabanka Çalışma Saatleri | 2022 Güncel Çalışma Saatleri