Çiğköfteci Açmak İçin KOSGEB Desteği, KOSGEB Destekli Çiğköfte Bayilikleri İş Plan - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Çiğköfteci Açmak İçin KOSGEB Desteği, KOSGEB Destekli Çiğköfte Bayilikleri İş Plan

Anasayfa > KOSGEB > Çiğköfteci Açmak İçin KOSGEB Desteği, KOSGEB Destekli Çiğköfte Bayilikleri İş Plan
08 Ekim 2018
1.401 okunma
Çiğköfteci Açmak İçin KOSGEB Desteği, KOSGEB Destekli Çiğköfte Bayilikleri İş Plan

KOSGEB Çiğköfteci açma desteği için özellikle 2018 yılında yüzlerce şubenin kurulumunda devlete başvuruda bulunulmuştur. Yardım alarak işyeri açacak KOSGEB üyelerinin maddi zorluk yaşamaması, yüksek faiz oranlarıyla kredi çekmemesi için düşük oranlar belirleniyor. Çiğköfteci dükkanının boyutları, ihtiyaç duyulan tutar doğrultusunda devletten hibe ve sıfır faizli kredi yardımı alınması sağlanıyor.

Çiğköfteci Açmak İçin Devlet Desteği Ne Kadar?

Çiğköfteci açacak olan herkes için KOSGEB desteğinden yararlanma olanağı sunuluyor. Çiğköfte KOSGEB iş planı örneği KOSGEB’in resmi sitesinden her yıl detaylandırılarak yayınlanıyor. İş kolu, hizmet verilecek alanla ilgili talep edilen şartlar doğrultusunda çiğköfteci açılması mümkün. Şube açarak çiğköfte üretimi yapacak olan müşteriler için farklı, üretimi kendi markası üzerinden yapacaklara farklı olanaklar sunuluyor. Herkesin faydalanabileceği 50 bin Türk Lirası değerindeki hibenin yanı sıra, kredi başvurusunda da bulunulması sağlanıyor.

Devletin girişimcilere sağladığı olanaklardan yararlanılması için hibe statüsünde alınabilecek en yüksek tutar 50 bin Türk Lirası’dır. KOSGEB özellikle hibeye ek olarak 100 bin Türk Lirası tutarında faizsiz kredi alınmasını sağlıyor. Devlet kurumu olarak kredi verme olanağına sahip olan KOSGEB, işyeri açma kredisini hibe dahil toplamda 150 bin TL’ye kadar veriyor. Çoğu çiğköfteci için sadece 20 bin TL tutarı dahi en ucuz çiğköfte üretim tesisi olarak, kısa sürede maliyetini çıkarması sağlanıyor.


Çiğköfteci Açmak İsteyenlere Hibe

İşyeri açarken devlet desteğiyle sıfır faizli kredinin geri ödeme olanaklarından yararlanmak isteyen Kosgeb üyelerine 50 bin Türk Lirası hibe verilir. Hibenin yanı sıra alınacak olan işletme açma desteği ise 100 bin Türk Lirası maksimum kredi değerine kadar temin edilebiliyor. Ziraat Bankası tarafından yapılacak olan hibe ödemeleriyle birlikte, kredinin de sıfır faizle çekilmesine imkan tanınıyor. Çiğköfte dükkanı kurulumu için hibe verilirken KOSGEB ile devlet desteği 50 bin TL seviyesine çıkarılmıştır.

Benzer İçerik  Tavuk Çiftliği Kredisi 2022 - 2023 (TKDK-Bankalar) | Kredi Şartları Neler

Hibe + kredi almanın da mümkün olduğu kampanyalarla birlikte %0 faizle geri ödeme yapılabiliyor. İş planınızı belirtmeniz, hangi alanda hizmet vereceğinizi detaylandırmanız ve KOSGEB kaydına uygun girişimde bulunmanız gereklidir. Kayıtlı üyelerin iş yeri başvurularına uygun şekilde yapılacak başvurularda çiğköfteci, market, kasap gibi birbirinden farklı alanlarda kampanya özellikleri değişiyor.

KOSGEB Desteğiyle İşyeri Nasıl Açılır?

KOSGEB desteğiyle işyeri açılabilmesi için özellikle veri tabanına kayıtlı olmanız gerekiyor. Kaycı bulunmayan bireyler için KOSGEB’in sitesi üzerinden kayıt için form bölümü oluşturulmuştur. Kayıt işlemlerini yapan veya daha önceden kaydı bulunanlar, e- mail adresleri üzerinden kullanıcı adı ve şifreyle sisteme girmelidir.

İş yeri açacak olan bireylerin direkt olarak KOSGEB’in hangi alanında destek programına kayıt olmak istediklerini bildirmeleri gereklidir. KOSGEB yazılım desteği verilen işletmelerde olduğu gibi, ticari faaliyetlerinizle ilgili ihtiyacınıza bağlı olarak yardım alabilirsiniz. Çiğköfteci açacak olan girişimcilerin ihtiyaç duyduğu maddi yardım yapılırken özellikle hibe tutarı, işletmeye bağlı olarak 50 bin TL’ye kadar veriliyor.