Stafine Ne İşe Yarar Krem - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Stafine Ne İşe Yarar Krem

Anasayfa > Bilgi Bankası > Stafine Ne İşe Yarar Krem
26 Mayıs 2024
57 okunma
Stafine Ne İşe Yarar Krem

Stafine ne işe yarar krem; kortikosteroid içeren bu krem Atopik egzama, Diskoid egzama, Staz egzaması, Kontakt dermatit ve Seboreik dermatit gibi durumlarda uygulanır.

Stafine Krem çeşitli deri rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır ve bu rahatsızlıkların iltihaplanma ya da inflamasyonunu azaltmaya yardımcı olur. Seboreik dermatit, Kontakt dermatit, Psöriyazis ve benzeri rahatsızlıklarda şikayetleri azaltır. Stafine ne işe yarar krem; genel olarak bu hastalıkların vermiş olduğu kaşınma ve deri tahriplerini giderir.

Stafine Krem Nedir?

Kortikosteroid içeren bir topikal yani cilt üzerine uygulanan kremdir. Kortikosteroidler iltihaplanma ve alerjik reaksiyonların kontrol edilmesine yardımcı olan ilaçlar grubuna aittir. Bu tür kremler ciltteki iltihaplanmayı azaltmaya ve kaşıntı, kızarıklık gibi cilt sorunlarının semptomlarını hafifletmeye yöneliktir.

Stafine ne işe yarar krem; egzema, plaklar halinde kızarıklık ve pullanma, temas dermatiti, bacaklarda şişlik ve cilt sorunları, saçlı deri ve yüzde cilt sorunları, iltihaplı cilt rahatsızlıkları gibi durumlarda kullanılan bir krem türüdür.

Bu krem uzun süreli ve aşırı kullanılmamalıdır. Uzun süreli kullanımda yan etkilere neden olur ve ciltte incelme veya renk değişiklikleri gibi sorunlara yol açar. Ayrıca kortikosteroidler enfeksiyon riskini artırır. Bu nedenle enfeksiyon belirtileri ortaya çıktığında dikkatli olun.

Stafine Krem Neden Kullanılır?

Bu krem ortikosteroid içeren bir topikal kremdir ve çeşitli cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle aşağıdaki durumlarda kullanılır;


  • Atopik dermatit ciltte kızarıklık, kaşıntı, pullanma ve kabarcıklarla karakterize edilen kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Kortikosteroid kremler egzama semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur.
  • Diskoid dermatit ciltte plaklar halinde kızarıklık ve pullanma ile kendini gösteren bir cilt sorunudur. Bu kremler bu plakların iltihaplanmasını azaltmaktadır.
  • Temas dermatiti olarak da bilinen kontakt dermatit ciltle temas eden bir maddeye karşı alerjik bir reaksiyon sonucu ortaya çıkar. Bu krem temas dermatitinin semptomlarını hafifletir.
  • Staz dermatiti bacaklarda şişlik ve cilt sorunlarına yol açan bir cilt rahatsızlığıdır. Kortikosteroid kremle, staz dermatiti semptomlarını azaltmaktadır.
  • Seboreik dermatit saçlı deri ve yüzde ciltte kızarıklık sorunudur.  Pullanma ve kaşıntıya neden olan bir cilt sorunudur. Kortikosteroid kremler seboreik dermatit semptomlarını hafifletir.
Benzer İçerik  Guatr Nasıl Geçer

Stafine ne işe yarar krem; genel olarak cilt problemlerinin giderilmesine yardımcıdır.

Stafine Krem İçeriği Nedir?

Bu krem kortikosteroid içeren bir topikal kremdir.  Kortikosteroid içeren kremlerin ana etken maddesi kortikosteroiddir. Kortikosteroidler vücutta iltihaplanmayı ve alerjik reaksiyonları kontrol eden ilaçlar grubuna aittir.

Bu maddeler ciltteki iltihaplanmayı azaltmaya, kaşıntıyı hafifletmeye ve cilt sorunlarının semptomlarını kontrol etmeye yardımcı olurlar.

Bu ilacın tam içeriğinde is setil alkol ve lanolin var. Stafine ne işe yarar krem; bakteriyel durumların giderilmesine yardımcı olur ve şikayetleri azaltan içeriği ile kişilerin rahatlamasını sağlar.