Hametan Ne İşe Yarar Sarı - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Hametan Ne İşe Yarar Sarı

Anasayfa > Bilgi Bankası > Hametan Ne İşe Yarar Sarı
04 Haziran 2024
43 okunma
Hametan Ne İşe Yarar Sarı

Hametan ne işe yarar sarı rengi farklı mıdır? Sarı Hametan krem, cilt sorunlarının iyileştirilmesinde oldukça etkili. Detaylar içerikte!

Hametan %5.35 krem, Sağlık Bakanlığı onaylı ve haricen kullanılabilir bir üründür. Emziren anneler ve bebeklerde, yaşlılarda ve yetişkinlerde cilt sağlığı için önerilir.

Hametan Özellikleri Nelerdir?

Hametan ne işe yarar sarı rengi, 30 gram ebatlarında üretilmektedir. Mavi kutudan farklı, daha krem kıvamında olması ve yüz bölgesinde de etkilidir.  Zira mavi Hametan krem daha yoğun pomad çeklinde bir merhemdir.

Hamamelis virginiana, Setil alkol ve Sorbik asit içerikleri ile güçlendirilen kremin yağ oranı ise sadece %12 seviyesindedir. Su bazlı bir formül olarak deri sorunları ve ciltte bozuk görüntünün azaltılmasında etkindir.

Cilt yenileme etkileriyle özellikle cilt güzelliği ve bakımında önemlidir. Bedenin diğer kısımlarında oluşan der sorunlarında kullanılmaktadır. Özellikle ani kilo alma ve verme gibi etkilerde cilt yüzeyinde oluşmuş çatlak izlerinin geçirilmesinde etkilidir. Üstelik nem dengesini sağlar ve kuru havalarda özellikle oluşan etkileri azaltır.

Sarı Hametan Ne İşe Yarar?

Hametan ne işe yarar sarı kutu ne işe yarıyor? Derinlemesine etki sağlar ve üst derinin alt kısmına da kolayca nüfuz eder. İnce yapısı ve su içerikleri sayesinde alt katmanlara da iner ve cilt nemlenmesinde ve oluşan cilt hasarının oluşmasında etkili rol oynar.

Bu krem;


  • Güneşe bağlı görülen 1. Ve 2. Derece güneş yanıklarında,
  • Deride oluşan çizikler, bere ve yaralarda,
  • Cilt çatlakları ve yüzeysel deri lezyonlarında
  • Bebeklerde pişik tedavisinde
  • Emzirmeye bağlı göğüslerde oluşan yaralarda

Kullanılır ve hızlı şekilde iyileştirmektedir. Temiz bir cilde uygulanması önemlidir. Özellikle yoğun yara ve berelerde, pişik ve meme uçlarında etkilidir.

Benzer İçerik  Teknolojinin Faydaları Nelerdir

Cilt çatlağı bakımında önerilmektedir. Dudak kremi olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca pek çok lazer epilasyon ve güzellik merkezinde de uygulamalar sonrasında cilde uygulanması önerilen bir krem türüdür.

Sarı Hametan Etkileri Nelerdir?

Hametan ne işe yarar sarı krem etkili midir? Yan etkilerine dair çok yaygın görülen olumsuz etkileri bulunmayan ve buna karşın hızlı- iyileştirici etkileri olan bir krem türüdür.

Sarı Hametan krem, tüm cilt sorunlarında etkilidir. Abdi İbrahim firması tarafından yasal şekilde üretilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı şekilde eczanelerde bulunan bir kremdir.

İlk sürüldüğü andan itibaren deride rahatlık etkileri var. Ciltte gerilme ve yangı, deri üzerindeki yaralardaki acı ve sızı hissinin de azaltılmasında çok önemli etkilere sahiptir.

Düzenli kullanımlarda cilt yapısının düzeldiği ve daha nemli daha dinamik bir görünüm kazandırır. Pek çok kişi tarafından özellikle ciltteki yaşlılık etkilerine bağlı görülen ince ve derin izlerde etkisi olduğu söylenir.