Datça’dan Devremülk Alınır mı? - | Datça Hakkında Tatil Bilgileri

Datça’dan Devremülk Alınır mı?

Anasayfa > Emlak Haberleri > Datça’dan Devremülk Alınır mı?
06 Temmuz 2022
511 okunma
Datça’dan Devremülk Alınır mı?

Datça, Muğla şehrine bağlı ve yurdun her bölgesinden turist alan önemli merkezlerden biridir. Ege ve Akdeniz’in birleşim noktasında yer alan Datça ilçesi, huzurlu bir tatilin en etkin adreslerinden biridir. Datça’dan devremülk alınır mı? Yazlık fırsatları var mıdır? Datça, gelişim yönünde hangi değerleri sunuyor? Detaylar için haberimizi okumaya devam edin.

Datça Hakkında Tatil Bilgileri

Datça, yurdun en popüler tatil şehri olan Muğla’nın en sempatik ilçelerinden biridir. En nitelikli oksijen ve yüksek oranda oksijen kategorisinde uluslararası alanda ilk ikiden biridir. Bir Yarımada olan Datça, dünyanın en yaşanılası ilçelerinden biridir. Coğrafi özellikleriyle bereket fışkıran bölgede, deniz ve kumsallar ayrı bir seçkinlik sunar.

Butik oteller ve yazlıkların yoğun olduğu ilçede, devremülk satın almak oldukça mantıklı bir seçimdir. Devremülkler, tatilcilere yılın belirli dönemlerinde ve kiralama dönemi boyunca kullanım hakkı sağlar. Devremülk Kanunu’na göre düzenlenen kiralama seçenekleri 15 günlük periyotlar şeklinde sağlanır.

Datça’dan devremülk alınır mı? Konusunda, bölgede devremülk sistemlerinin gelişkin olduğundan bahsedebiliriz. Manzara, tabiata, deniz ve sevimli kent yaşamı ile Datça, Türkiye turizminin önemli noktalarından biridir.

Tatili devremülk seçeneğiyle değerlendirmek ise, yazlık satın almaya gerek kalmadan, tatil çözümünü sağlamaktır. Yaz aylarında yılda 1-2 defa yapılan tatiller için yazlık ve yazlık bakım masraflarına girmeden, 15 gün boyunca tatil yapabilirsiniz.


Datça’da Devremülk ve Cazip Tatil

446 km2 yüzölçümüne sahip Datça, Akdeniz iklim özelliklerine sahiptir. 52 koyu bulunan ve 235 kilometre uzunluğunda sahil şeridiyle muazzam coğrafi özelliklere sahiptir. Datça’dan devremülk alınır mı, konusunda sizlere çok özel tatil fırsatları sunar. Ayrıca dilediğiniz zaman kiraya verebilir ve yılın her döneminde doluluk oranıyla, yüksek kira dönüşüm fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Senenin üç yüz günü güneşli olan Datça, her mevsim tatil cazibesiyle Türkiye’nin hemen her bölgesinden ziyaretçi ağırlar. Knidos Antik Kenti, Periliköşk Plajı, Billurkent- Karaincir ve Hastanealtı Plajları ile Aktur Kamping Plajları ile çok özel alanlara sahiptir.

Tatilinizde etkinlik, aktivite, su sporları, doğa gezileri ve tarihi- kültürel alanlar sunarak, doyurucu kent özellikleri sağlar. Sörf ve yelken sporları etkin şekilde yapılır, yat turizmi açısından oldukça avantajlı özelliklere sahiptir.

Datça’da Tatil Keyfi

Bodrum, Marmaris ve Ege’den hareket eden yat ve tekne turlarının önemli uğrak noktalarından biridir. Datça ilçesinin Ege Bölgesi’ndeki popüler noktalara yakın konumda olması, yarımadayı daha cazip kılıyor. Datça’dan deveremülk almak daima cazip ve avantajlıdır.

Yunanistan adalarından Sömbeki ve Rodos Adalarına yakın olması nedeniyle, Yunan turistlerinde günübirlik gezilerine ve konaklamalarına cazip fırsatlar sunuyor.

Yaz aylarında ilçe nüfusu 50.000 seviyelerine ulaşır. Badem üretiminin gelişkin olduğu ve dünyanın en tatlı bademlerini yiyebileceğiniz Datça’da 11 mahalle bulunuyor. Şirin mimari özellikleri, rengarenk çiçeklerle bezeli sokakları, muhteşem denizi ve tabiatıyla, Datça çok özel ve güzeldir.