Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı (Bireysel Hizmetler) -

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı (Bireysel Hizmetler)

Ziraat internet bankacılığı işlemleri, internet bankacılığını açabilmek için aranan şartlar, nasıl açıldığı, bireysel bankacılık hizmetleri gibi detayları yazımızdan okuyabilirsiniz.

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı (Bireysel Hizmetler)
02 Ocak 2019
1.195 okunma
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı (Bireysel Hizmetler)

Banka işlemlerini gerçekleştirmek için şubeye gitmek istemeyen kişiler Ziraat Bankası internet bankacılığı aracılığıyla tüm işlemlerini yapabilmektedir. Ziraat Bankası internet şubesini kullanan müşterilerine bazı ayrıcalıklar da sağlayabilmektedir. Örneğin internet bankacılığı aracılığıyla yapılan havale ve eft işlem ücretleri banka şubeleri ve ATM’lere kıyasla çok daha düşüktür. Ayrıca bu yöntem ile istenilen saatte işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat internet bankacılığı kişilere banka şubelerinde sıra bekleme derdini ortadan kaldırmaktadır. Böylece insanlar evlerinden tüm banka işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açabilmek İçin Aranan Şart Nelerdir?

İnternet bankacılığı, banka işlemlerinin rahatlıkla gerçekleştirilebilmesi için kullanılan bir yoldur. Banka hesaplarını internet üzerinden kontrolünün sağlanması ve hesaplar arasında işlemlerin rahatlıkla gerçekleştirebilmesş için Ziraat Bankası internet bankacılığına sahip olmak gerekmektedir. Bu internet bankacılığından yararlanabilmek için aranan tek şart kişinin Ziraat Bankası’nda bir hesabının bulunuyor olmasıdır. Herhangi bir hesaba sahip olan kişiler internet bankacılığına da başvurabilmektedir.

İnternet bankacılığı Ziraat Bankası aracılığı ile birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin elektrik, su, doğalgaz fatura ödeme işlemleri şubede sıra beklemeye gerek olmadan internet bankacılığı ile yapılabilmektedir. Hesaplar arası işlemler ya da başka hesaba para gönderme işlemleri de internet şubeleri aracılığıyla çok kolay bir şekilde halledilebilmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İle İşlemler Hangi Saatlerde Gerçekleştirilebilmektedir?

Ziraat Bankası internet şubesinde bireysel hesaplarına giriş yapılabildiği gibi kurumsal hesaplara da girilebilmektedir. Bireysel giriş yapabilmek için de hesap numarası ya da kimlik numarası ve şifre gerekmektedir. İnternet bankacılığına giriş yapabilmek için bir başka lazım olan şey ise telefon numarasının bankaya tanıtılmasıdır. Bunun da nedeni güvenlik gereği banka şubesine giriş yapılırken telefona mesaj ile tek kullanımlık sms şifresi gönderilmesidir.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası müşteri hizmetleri tel no bağlanma

İnternet bankacılığının sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesi işlemlerin mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilmesi şartı olmamasıdır. Döviz alış ve satışları, havale ve swift işlemleri 24 saat boyunca yapılabilmektedir. EFT’de ise kişiler diledikleri zaman işlem yapabilmekte fakat karşı tarafın hesabına 8:30-17:00 arasında para yatırılmaktadır. Ziraat internet bankacılığı bireysel hesaba giriş yaparak tüm avantajlardan yararlanılabilmektedir.

KONUYLA ALAKALI DİĞER YAZILAR:

Ziraat İnternet Bankacılığı İndir

Ziraat İnternet Bankacılığı Başvurusu

Ziraat İnternet Bankacılığı Aç

 

İlginizi Çekebilir;

Garanti Bankası HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), HGS Sorgulama ve Ödeme

Ziraat Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı (Mobil Üyelik)

Denizbank İnternet Bankacılığı, DenizBank: İnternet Bankacılığına Giriş

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Aç (Alma İşlemi)

İnternet Bankacılığı Ziraat Başvuru (Bireysel)