Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Garanti Bankası Eft Saatleri, Garanti Bankası EFT Ne Zaman Karşı Hesaba Geçer En Son EFT Saati

Garanti Bankası Eft Saatleri, Garanti Bankası EFT Ne Zaman Karşı Hesaba Geçer En Son EFT Saati

Garanti eft saatleri, gün içerisinde farklı bankalar arasında para akışı sağlamak isteyen kullanıcıların dikkat etmeleri gereken unsurlardan bir tanesidir. Eft işlemi sırasında hesapların doğru olması, paranın yanlış hesaba aktarılmaması açısından dikkat edilecek unsurlar arasındadır. İlk kez eft yapacakların ise şubelerden destek almaları ya da 444 0 333 numaralarını aramaları sürecin hızlanmasına zemin hazırlar.

Hafta İçi İşlem Saatlerine Dikkat

Eft işlemi genellikle özel ve devlet bankalarında hafta içi belirli saatler arasında düzenlenmiştir. Hafta sonu hesaplar arası para akışı sağlayacakların Pazartesiyi beklemeleri faydalarına olacaktır. Garanti eft saatleri 2018 yılında değişiklik göstermediğinden dolayı düzenli olarak işlem yapanlar açısından bir problem oluşmaz.


Haftasonu Eft İmkanı Yok

Hesapların güvenliği ve kontrolü açısından özel ve devlet bankaları hafta sonları eft yapılmasına izin vermez. Para akışı sağlamak isteyenlerin hafta içi mesai saatlerini kullanmaları önemlidir. Garanti eft sorgulama sürecinde ise müşteri hizmetleri dışında resmi internet sitesi de yardımcı olur. Garanti bankası sitesine giriş yapanlar eft saatleri ve limitleri hakkında fikir edinme imkanı bulurlar.

Günlük İşlem Alt Ve Üst Limitleri

Eft işlemi gerçekleştirirken hem Garanti bankasında hem de diğer kuruluşlarda alt ve üst limitlere dikkat etmek gerekir. Garanti eft limiti en düşük 0.01 TL olarak belirlenmiştir. Günlük eft kullanılarak ise en yüksek 250 bin TL para akışı sağlanmasına izin verilir.

  • Alt ve üst limitler her yıl yeniden düzenlendiği için takipte kalmak önemlidir.
  • Günlük limit aşımı gerçekleştiğinde işlem yapabilmek adına 24 saat beklemek gerekir.
  • Eft konusunda acemilik yaşayan kullanıcılara müşteri hizmetleri ya da şubelerdeki görevliler yardımcı olur.

Eft saatleri hafta için 09.00-17.15 arasındadır.

Benzer İçerik  Garanti Bankası Havale ÜcreBağlanma, Garanti Bankası Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma 2020
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.